Зустріч "нормандської четвірки" має пожвавити Мінський процес - експерт

13.06.2018 10:26 www.ukrinform.ua
Зустріч глав МЗС "нормандської четвірки" в Берліні в понеділок дає надію на те, що відродити Мінський процес все ж можливо.
Так кореспондентові Укрінформу підсумки зустрічі «нормандського квартету» прокоментувала директор берлінського Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень (ZOiS) Гвендолін Зассе.

«Відновити переговори в Нормандському форматі було вкрай необхідно, причому терміново... Однак для того, щоб говорити про реальне відродження Мінського процесу, важливе значення має реалізація на ділі цих заяв про наміри», - говорить експерт.

Задекларовані на цій зустрічі на міжнародному рівні зобов'язання міністрів закордонних справ Росії і України щодо припинення вогню і відведення важкої зброї знову поставили в центр уваги все ще тендітну відправну точку Мінських угод, вважає вона.

Введення місії «блакитних касок» на Донбас, перспектива якої стала однією з основних тем зустрічі, є, на думку Зассе, фактично єдиним шансом перезапустити Мінський процес. Співрозмовниця агентства вказує в той же час, що ідея зміцнення Мінського процесу за допомогою місії ООН відкриває можливість «нової відправної точки» для конкретних переговорів. Тут головне питання полягає в тому, чи можливий компроміс по фазовому розширенню такої місії від лінії конфлікту по всій військовій зоні до українсько-російського державного кордону. Поки що позиції України і Росії дуже далекі один від одного. Зближення їх - в кращому випадку, середньострокова перспектива.

Основним результатом зустрічі, що пройшла в понеділок, вона вважає сам той факт, що вона взагалі відбулася після тривалої (16-місячного) перерви в переговорах, адже інших багатосторонніх форматів для обговорення цього питання немає. Тепер залишається продовжувати узгодження з ведення переговорів на різних політичних рівнях, і діалог про місію ООН.

Комментарии

Добавить комментарий