Субсидії по-новому: неприємні сюрпризи

13.06.2018 09:23 zik.ua
Одразу кілька «новацій» у сфері житлово-комунального господарства підготували киянам. Насамперед, уряд своєю постановою з 1 травня поточного року змінив порядок призначення житлових субсидій. Другою новацією стала довгоочікувана заміна постачальника послуг із гарячого водопостачання та централізованого опалення.
Про це йдеться у матеріалі «Вечірнього Києва».
Вже на початку місяця киян, які отримують субсидію, чекає не надто приємний сюрприз: субсидії за попередній місяць у червневих платіжках відображено не буде. Нарахують її у наступних квитанціях на сплату житлово-комунальних послуг.
«Наразі розпочато процес нарахування субсидій за новим порядком, – повідомив заступник директора департаменту соціальної політики КМДА – начальник управління пільг, державної та регіональної допомоги Максим Бученко. У зв’язку з тим, що з технічних причин Міністерством соцполітики не було коректно допрацьовано програмне забезпечення, у платіжках за травень громадяни отримають 100-відсоткове нарахування. Після перепризначення житлової субсидії усім, хто підпадає під автоматичний перерахунок, організаціями, що надають послуги, буде здійснено перерахунок на наступні місяці, і в споживачів з’явиться переплата, яку можна буде використати на зменшення обов’язкового платежу».
Водночас зі змінами порядку нарахування субсидій у столиці зміниться і кількість домогосподарств, які її отримують. Наразі житловими субсидіями в Києві користуються 300 тисяч домогосподарств – чверть усіх киян. Близько 70 відсотків сьогоднішніх «субсидіантів» можуть і надалі розраховувати на допомогу держави. Решті – 30 відсоткам – запропонують підтвердити своє право на субсидію. З новим пакетом документів в органах соціального захисту чекають орендарів житла та внутрішньо переміщених осіб. Не обійдуть увагою і родини, субсидію яким було призначено не на всіх зареєстрованих, а тільки на фактичних мешканців, а також сім’ї, в яких живуть непрацюючі люди працездатного віку, де або відсутні доходи, або вони менші за мінімальну зарплату.
Подавати нові документи доведеться і тим киянам, у кого відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року. На контроль візьмуть і боржників – сім’ї, які станом на травень 2018 року мають понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, і які не погасять її до червня 2018 року.
У червні кияни вперше отримають платіжки від нового виконавця послуг із опалення та гарячої води КП «Київтеплоенерго» – саме воно з 1 травня є надавачем послуг із гарячого водопостачання та централізованого опалення в Києві. Тому в квитанціях за травень крім звичного переліку послуг (утримання будинків та прибудинкових територій, водопостачання та водовідведення), будуть також послуги від «Київтеплоенерго» – централізоване опалення та гаряче водопостачання. Також в єдиній квитанції кияни отримають інформацію про борги, які вони накопичили з послуг «Київенерго» за ті періоди, коли компанія здійснювала постачання таких послуг. Тобто, квитанція в червні матиме чотири блоки, по яких людина може сплатити за всіма обсягами комунальних послуг.
«Скористатися цією квитанцією кияни можуть, сплачуючи будь-яку послугу окремо або всі послуги разом, – каже Андрій Щербина, в. о. генерального директора комунального концерну «Центр комунального сервісу». Роз’яснення по всіх послугах можна отримати в центрах комунального сервісу. І навіть, при потребі, зробити перерахунки».
«Київтеплокомуненерго» скористалося можливістю укласти публічну угоду, тож будь-який споживач, отримуючи послуги від цього підприємства та сплачуючи за них, приймає її умови. Практика публічного договору, як правило, застосовується там, де величезна кількість особових рахунків, і де фізично неможливо за короткий час переукласти договори.
В Києві близько 900 тисяч особових рахунків. Тому сьогодні немає потреби для фізичних осіб переукладати договір. Тобто, люди, як і раніше, будуть отримувати послугу і нарахування за неї, за винятком хіба що того, що змінюється виконавець. Втім, це не стосується юридичних осіб, яким потрібно укласти договори з новим постачальником.
Якщо ж людина бажає укласти індивідуальну угоду в письмовому вигляді, вона може звернутися до будь-якого відділення Центру комунального сервісу. Вони знаходяться в приміщенні ЖЕКів, які надавали послуги. Вичерпний перелік точок прийому можна знайти на сайті ЦКС. Вони мають зручний графік роботи – з 8.00 до 20.00 щодня і з 9.00 до 16.00 в суботу.
«Київтеплоенерго» отримало офіційну відмову від НАК «Нафтогаз України» щодо укладання угод на постачання газу на майже 200 котелень. У зв’язку з чим гаряче водопостачання відсутнє в 3 тисячах будинків. Сьогодні актуальним є борг ПАТ «Київенерго», який накопичився в період, коли теплоенергетичний комплекс столиці перебував в управлінні цієї компанії. Нині він складає 4,8 млрд гривень, з яких близько 3 млрд – це борги населення.

Комментарии

Добавить комментарий