Данилюк розповів, що стоїть на шляху до нового траншу МВФ

13.01.2018 21:00 unn.com.ua
КИЇВ. 13 січня. УНН. Для отримання наступного траншу за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом Києву необхідно ухвалити низку реформ, які є досить непростими, тож цей процес потребує часу для того, щоб Україна отримала якісне нове законодавство - і щодо Антикорупційного суду, і щодо приватизації. Про це розповів міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв'ю Голосу Америки, передає УНН.

"Те, що треба було зробити для отримання наступного траншу, - це досить непрості реформи... І саме через це і є певна затримка в часі. Наприклад, те саме створення Антикорупційного суду - це насправді одна з найскладніших змін, і воно має відбутися правильно. І тому, навіть якщо ми трішки часу втратили, головне, щоб ми врешті-решт отримали правильний, незалежний, ефективний Антикорупційний суд", - сказав він.

З його слів, те ж саме стосується й інших вимог.

"Щодо прийняття закону про приватизацію, то від того, яким буде цей закон, залежить, чи буде у нас прозора приватизація, чи не буде. І тому краще в трішки більше часу вкластися, щоб це був якісний законопроект, щоби на його базі відбувалася приватизація, ніж зараз поспішати з прийняттям відповідних законопроектів, щоб потім не було довіри до цього процесу (приватизації - ред.)", - додав О.Данилюк.

"Ну, але, звичайно, затягувати не можна. Я не говорю, що можемо чекати ще місяць-два-три, треба досить швидко рухатися. Тобто, Президент подав закон про створення Антикорупційного суду... Потім, закон про приватизацію - він вже готовий. І решта реформ, вони зараз на стадії, коли їх треба приймати, швидко приймати. І це відкриє наш шлях до наступного траншу (МВФ - ред.)", - заявив голова Мінфіну.

При цьому він зауважив, що питання навіть не у транші МВФ, адже це "питання довіри до реформ, які відбуваються в країні".

"А на МВФ орієнтуються й інші наші партнери. Це і ЄС, і Світовий банк", - зауважив міністр.

Щодо законопроекту про Антикорупційний суд, О.Данилюк зазначив, що "не можна вже чекати".

"Закон є у ВР, треба переходити до його обговорення, якщо треба вносити якісь зміни - треба це робити. Але головне - вийти на якісний законопроект, і зараз ключове - яким буде закон прийнятий", - наголосив він.

"Я сподіваюся, що ми усе зможемо зробити вже цього року - і прийняти закон, і створити (Антикорупційний - ред.) суд", - підсумував урядовець.

Нагадаємо, у МВФ назвали "антикорупційні умови" співпраці з Україною.
Юлія Шрамко

Комментарии

Добавить комментарий